V Hradci, stejně jako v Ostravě nás zradily doskoky a poslední čtvrtina

Sokol Hradec Králové – DSK Basketball Brandýs 82:71 (18:23, 32:31, 52:53)

Začátek zápasu nám opravdu vyšel. Hráli jsme rychle z ruky, rychlé protiútoky a měli jsme takřka 100% střelbu. Po 5 minutách jsme vedli 17:7 a vypadalo to na koncert. Soupeřky se ale do zápasu vrátily útočnými doskoky a koši z následných druhých šancí. Proti zóně soupeře jsme měli dobře připravené odpovědi takže se hradecké hráčky vrátily do osobní obrany. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, my jsme byli přece jen o kousek vpředu. Celkově jsme vedli 27 minut a soupře jen 10, ale bohužel v těch klíčových 10 minutách. Stejně jako v Ostravě jsme ještě 5 minut před koncem vedli, 64:63, ale poslední pětiminutovku jsme promrhali 7:19, což je opravdu příliš. Příčina byla zřejmá: Hradec hrál na hraně únosnosti do těla a zároveň některé z jeho hráček celkem úspěšně a beztrestně filmovaly a vymodlily si tak trestné hody, ale  - a to zejména - vrhaly so pro doskoky pod našim košem a získávaly tak druhé, někdy i třetí šance pro doskok. naše hra byla v závěru poznamenána neschopností soupeřky uhlídat mimo vymezené území a doskočit míč pod vlastním košem. To definitivně rozhodlo zápas v náš neprospěch.  Zatímco my jsme doskočili míč pod košem soupeře 6x, Hradec totéž dokázal hned 19x. Z toho rezultovalo i 81 střel oproti našim 60, takže Hradci stačila k výhře i nižší procentuální úspěšnost střelby. Nejlepší střelkyní zápasu byla hradecká Hálová s 29 body, z toho 11 z trestných hodů (13/11) s 11 získanými fauly.. Nyní se musíme zaměřit na doskakování pod oběma koši a důraznější obrannou činnost obecně.

Body DSK Brandýs: Ondroušková 21, Hanušová 19 (+13 doskoků), Johnson 14, Vrančić a Burdgess po 5, Žílová, Pitrová a Ceralová po 2, Lišková 1, Holá, Šťovíčková.