DSK BASKETBALL BK BRANDÝS V 1. LIZE ŽEN 2022-2023

Ženský tým BK Brandýs dosáhl v loňské sezoně historicky nejlepšího umístění – 3. místo v 1. lize žen. Poté, co vítěz ligy, tým USK Praha B, který nás porazil právě v semifinále, se rozhodl nehrát baráž o postup do nejvyšší soutěže ŽBL, byla nám tato baráž nabídnuta. 

Bohužel, náš tým již v té době nebyl v kompletním složení a tak jsme nabídku zahrát si o ŽBL byli nuceni odmítnout. 

DSK Basketball BK Brandýs

V nové sezoně 2022-2023 budeme hrát 1. ligu žen pod názvem DSK Basketball BK Brandýs (zkráceně DSK Brandýs) a to především z finančních důvodů, kdy, stejně jako mnohé další kluby, které mají svoji nejvyšší soutěž legislativně oddělenu od ostatních složek klubu, máme možnost takto získat vyšší příjmy, které by náklady na 1. ligu mohly pokrýt, a které bychom jinak nezískali. 

Podobným způsobem postupovaly např. kluby USK Praha, Žabin Brno, KP Brno, Ostravy, Slovanky, Strakonic, Chomutova, Havířova, Nymburka atd. 

Důležitý je ale fakt, že stejně jako v loňském roce bude za klub nastupovat hodně mládežnic BK Brandýs, talentovaných hráček z kategorie U19, které mají zároveň chuť sportovat naplno několikrát týdně. 

Přípravné zápasy

BK Chomutov – DSK Basketball Brandýs 41:71

V přípravě jsme sehráli jeden tréninkový a tři přípravné zápasy s výbornými týmy. Na společném soustředění s kategorií U19 v Zákupech jsme v plném tréninku (3x denně) sehráli tréninkový zápas s Litoměřicemi (56:56) a následně jsme v přípravě nejdříve podlehli v Chomutově loni 6. týmu ŽBL 41:71. V zápase jsme zpočátku vedli a delší dobu drželi vyrovnaný stav, poté nás ale soupeř dotlačil k chybám zejména v přihrávkách a došel si v klidu pro vítězství. Každopádně to byl pro všechny, zejména pak pro hráčky dorostu velmi poučný zápas. 

DSK Basketball Brandýs – U19 Chance Strakonice 82:96

Další utkání jsme odehráli 11. září doma proti Strakonicím (taktéž ŽBL). Bylo to velmi rychlé a oboustranně pohledné utkání s velkým nástřelem, které nakonec skončilo o 14 – 82:96. Přes porážku jsme byli spokojeni. Do zápasu zasáhlo 13 naších hráček, z toho 7 dorostenek a nepočínaly si vůbec špatně. A pokud byla na hřišti naše základní sestava, hráli jsme opravdu velmi dobře a byli lepší, než soupeř. 

DSK Basketball – Jelenia Gora 78:72

Přípravná část vyvrcholila nedělním (18. září) zápasem s polským ligovým týmem Jelenia Gora. Zezačátku nám dělal potíže rychlý protiútok soupeře a také výšková převaha pod košem i na perimetru. Přesto jsme v poločase vedli 43:40. O našem konečném vítězství 78:72 rozhodla změna obrany na začátku druhého poločasu. Opět nastoupila spousta mladých hráček BK Brandýs. 

Pro sezónu 2022-2023 máme hodně nových hráček, především z našeho dorostu BK Brandýs. Naopak aktivní činnosti zanechala naše loňská kapitánka Katka Strossová (dř. Ornstová), která byla velkou oporou loňské sezony. Některé naše hráčky z loňska budou naopak nastupovat ve 2 lize žen, kde bude přece jen volněji než ve vyšší soutěži (Bodláková, Kynclová, Martínková, sestry Votrubovy). Zejména u vysoké a talentované Martínkové je to pro ni škoda. Naopak do týmu se dostalo hodně hráček z kategorie U19. Také se snažíme začlenit Katku Rotkovou, kterou bychom chtěli „reinkarnovat“ po vleklém zranění.  V týmu se objeví též dvě pražské odchovankyně manželů Richterových, sestry Durdovy a velmi talentovaná Maruška Holá z Českého Brodu, hrající dorost za HB Basket. Novou kapitánkou bude zkušená Jana Maršíková a zástupkyní nejzušenější hráčka našeho týmu – Katka Matějková.  

„Máme společné tréninky, mladé holky se až překvapivě rychle učí a je nás pokaždé hodně. Propojení nejvyšší soutěže žen a U19 je ideální“, shodujeme se všichni tři trenéři.

Soupiska 1. ligy žen pro sezonu 2022-2023

První mistrovské zápasy v 1. lize sehrajeme doma:

Sobota 24. září od 9:45 ve Sportcentru proti týmu ŽABINY B

Neděle 25. září od 11:00 ve Sportcentru proti BSK KP Brno

 

Přijďte nás podpořit!

Brandýs do toho!!