PROJEKT BCM NYMBURSKO – PRÁCE S MLÁDEŽÍ: HLAVNÍ PROJEKT DSK BASKETBALL

V roce 2015 se DSK Basketball, jehož první tým hrál v té době nejvyšší soutěž v Nymburce, dohodl s úspěšným mládežnickým klubem ze Sadské reprezentovaným trenérkou a zároveň ředitelkou školy paní Blankou Žánovou, na spolupráci v oblasti rozvoje talentů při základní škole v Sadské.  Projekt spolupráce jsme nazvali BCM Nymbursko (Basketbalové Centrum Mládeže Nymbursko).

Díky podpoře Středočeského kraje se může BCM Nymbursko dále rozvíjet a rozšiřovat do dalších středočeských klubů. Do projektu BCM Nymbursko, vedeného spolkem DSK Basketball, se postupně zařazují talentované basketbalistky od 7 do 23 let hned z několika středočeských klubů:

ŠBK Sadská, BK Brandýs n.L., BK Slaný, Slavoj Český Brod, BK Kolín, Juventa Milovice. V roce 2021 bychom chtěli do projektu zařadit i kdysi slavný klub Kaučuk Kralupy n. Vlt. Celkem se v součtu jedná o více než 450 sportujících dívek a žen do 23 let, kdy jsme vyhodnotili zhruba 100 talentovaných na budoucí úrovni 1. ligy nebo RŽBL.

O úspěšnosti projektu hovoří výsledky. Hráčky ŠBK Sadská, zařazené do projektu BCM Nymbursko získávají medaile na Mistrovstvích Republiky svých kategorií (loni dvě zlaté medaile) a navíc se postupně úspěšně zařazují do ženských týmů 1. ligy popř. i RŽBL.

Z klubů zařazených do projektu BCM Nymbursko hraje nejvýše ženský tým BK Brandýs, a to 1. ligu. Pod vedením trenéra Dana Kurucze nastupuje v 1. lize žen hned 8 hráček zařazených do projektu BCM Nymbursko (Dvořáková, Kl. Votrubová, Kynclová, Ondroušková – ve věku 19   

Podporovatelé KLUBU

O společnosti

DSK BASKETBALL, o.s.

Královická 1931
250 01 Brandýs n.L.- St. Boleslav

p

IČO: 270 123 87

Kontaktujte nás

5 + 4 =